Od 29 kwietnia zwężenie na Alejach Trzech Wieszczów

         W związku z kolejnym etapem prac związanych z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Bronowickiej i Podchorążych od 29 kwietnia (poniedziałek) wyłączona zostanie al. Adama Mickiewicza prowadząca w kierunku Nowego Kleparza. Przejezdność w obu kierunkach zostanie utrzymana na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego (patrz mapka).

       Prace związane z przebudową skrzyżowania ATW z ulicami Karmelicką i Królewską będą realizowane przez okres około 3 miesięcy (dwa etapy). Zanim wykonawca przystąpi do robót od strony ulicy Karmelickiej, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu – która w pierwszym etapie wyłączy al. Adama Mickiewicza prowadzącą w kierunku Nowego Kleparza, na odcinku od ul. Jana Kochanowskiego do ul. Teofila Lenartowicza. Do dyspozycji kierowców będą dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku.

      Na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego utrzymany zostanie pas autobusowy, którego zadaniem będzie usprawnienie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej. W przeciwną stronę dodatkowe bus pasy zostaną wyznaczone na moście Dębnickim oraz na wiadukcie na al. 29 Listopada.

       W drugim etapie wykonawca zrealizuje prace od strony ulicy Królewskiej – wtedy wyłączona zostanie al. Adama Mickiewicza w kierunku mostu Dębnickiego.

       Od 15 kwietnia (poniedziałek) otwarte zostaną kolejne skrzyżowania ul. Królewskiej, to z ul. Urzędniczą oraz z ul. Józefitów (ruch jednokierunkowy). Od tego dnia zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Królewskiej z ul. Pomorską (ruch dwukierunkowy od strony Kazimierza Wielkiego) i to z placem Inwalidów (na odcinku Lea - Królewska – ruch dwukierunkowy). Brak możliwości przejazdu przez ul. Królewską.