Komunikaty

Utrudnienia w ruchu – zamknięcie przejazdu pod wiaduktem PKP na ul. Prądnickiej od 04.08.2019 r. do 27.08.2019 r.

      Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że od 04.08.2019 do 27.08 2019 zostanie zamknięty przejazd pod wiaduktem PKP na ul. Prądnickiej dla pojazdów. Dopuszczony będzie przejazd KMK i komunikacja zbiorowa (BUS). Ruch będzie się odbywał jednym pasem - wahadłowo.

     W związku z powyższym nastąpią utrudnienia w ruchu na w/w ulicy. Na czas wyłączenia należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnego stosowania się do poleceń służb porządkowych.

Za utrudnienia przepraszamy.

Od 29 kwietnia zwężenie na Alejach Trzech Wieszczów

         W związku z kolejnym etapem prac związanych z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Bronowickiej i Podchorążych od 29 kwietnia (poniedziałek) wyłączona zostanie al. Adama Mickiewicza prowadząca w kierunku Nowego Kleparza. Przejezdność w obu kierunkach zostanie utrzymana na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego (patrz mapka).

       Prace związane z przebudową skrzyżowania ATW z ulicami Karmelicką i Królewską będą realizowane przez okres około 3 miesięcy (dwa etapy). Zanim wykonawca przystąpi do robót od strony ulicy Karmelickiej, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu – która w pierwszym etapie wyłączy al. Adama Mickiewicza prowadzącą w kierunku Nowego Kleparza, na odcinku od ul. Jana Kochanowskiego do ul. Teofila Lenartowicza. Do dyspozycji kierowców będą dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku.

      Na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego utrzymany zostanie pas autobusowy, którego zadaniem będzie usprawnienie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej. W przeciwną stronę dodatkowe bus pasy zostaną wyznaczone na moście Dębnickim oraz na wiadukcie na al. 29 Listopada.

       W drugim etapie wykonawca zrealizuje prace od strony ulicy Królewskiej – wtedy wyłączona zostanie al. Adama Mickiewicza w kierunku mostu Dębnickiego.

       Od 15 kwietnia (poniedziałek) otwarte zostaną kolejne skrzyżowania ul. Królewskiej, to z ul. Urzędniczą oraz z ul. Józefitów (ruch jednokierunkowy). Od tego dnia zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Królewskiej z ul. Pomorską (ruch dwukierunkowy od strony Kazimierza Wielkiego) i to z placem Inwalidów (na odcinku Lea - Królewska – ruch dwukierunkowy). Brak możliwości przejazdu przez ul. Królewską.

Zamknięcie ul. Krakowskiej od 23.03.2019 r.

      Zarząd Transportu Publicznego informuje, że 23 marca 2019 r. rozpoczęła się modernizacja torowiska w ciągu ul. Krakowskiej i potrwa ok. 10 miesięcy. W trakcie prowadzenia prac remontowany odcinek ulicy został wyłączony z ruchu. (Patrz mapka). W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko wraz z ulicą na odcinku od ul. Rollego do Józefa Dietla. Dodatkowo pracami objęty będzie węzeł rozjazdów Krakowska-Dietla-Stradomska oraz ul. Dietla na odcinku od Bożego Ciała do Augustiańskiej.

      Z uwagi na planowany dłuższy niż czternastodniowy termin prac związanych z remontem w/w ulicy przypominamy o dopełnieniu formalności związanych z koniecznością wystąpienia przez przewoźników realizujących przewozy w ciągu ul. Krakowskiej o decyzję w sprawie odstępstwa od warunków określonych w posiadanych przez Państwa zezwoleniach. 

Przebudowa ul. Krakowskiej

         Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie  informuje, że w marcu 2019 r. rozpocznie się modernizacja torowiska w ciągu ul. Krakowskiej i potrwa ok. 10 miesięcy. W trakcie prowadzenia prac remontowany odcinek ulicy zostanie wyłączony z ruchu. W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko wraz z ulicą na odcinku od ul. Rollego do Józefa Dietla. Dodatkowo pracami objęty będzie węzeł rozjazdów Krakowska-Dietla-Stradomska oraz ul. Dietla na odcinku od Bożego Ciała do Augustiańskiej.

       Wykonawca w najbliższym czasie przedstawi harmonogram prac oraz projekt zmian w organizacji ruchu, który zostanie opublikowany odrębnym komunikatem. Z uwagi na planowany dłuższy niż czternastodniowy termin prac związanych z remontem w/w ulicy przypominamy o dopełnieniu formalności związanych z koniecznością wystąpienia przez przewoźników realizujących przewozy w ciągu ul. Krakowskiej o decyzję w sprawie odstępstwa od warunków określonych w posiadanych przez Państwa zezwoleniach. Patrz mapka.

Zmiana adresu Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że od dnia 8.01.2019r. w sprawach wydawania zasad korzystania z przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Krakowa oraz w sprawach wydawania zezwoleń na wykonywanie regularnych / regularnych specjalnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym oraz infrastruktury przystankowej przyjmuje wnioskodawców przy ul. Wielopole 1 w Krakowie, piętro II, w godzinach od 8.30 do 14.30, pokój 211, 212 - Dział Obsługi Przewoźników i Infrastruktury.

Numery telefonów: 

(012) 616-86-44 - zasady korzystania z przystanków komunikacyjnych

(012) 616-86-41 - zezwolenia na wykonywanie regularnych/regularnych specjalnych przewozów osób

(012) 616-86-43, 616-86-46 - infrastruktura przystankowa

Dziennik podawczy czynny w godzinach: od 7:30 do 15:30, pokój nr 202, piętro II.