Komunikaty

Utrudnienia w ruchu – „5 PZU Cracovia Półmaraton Królewski ” w dniu 14.10.2018r.

      W dniu 14 października 2018r. odbędzie się kolejna edycja „5 PZU Cracovia Półmaraton Królewski ” w związku z powyższym w godzinach 11.00 do godz. 14.00 nastąpią utrudnienia w ruchu na niżej wymienionych ulicach.

Trasa biegu: START - Lema – al. Pokoju – ul. Ofiar Dąbia – ul. Stoczniowców – ul. Portowa – ul. Dekerta – ul. Herlinga -Grudzińskiego - łącznica do ul. Zabłocie – ul. Nadwiślańska – ul. Brodzińskiego – ul. Staromostowa – ul. Przy Moście - ul. Rollego - most Retmański - ul. Ludwinowska – ul. Konopnickiej – most Dębnicki – al. Krasińskiego (jezdną pod prąd 2 pasy) - al. 3 Maja (deptak, nawrót przez ul. Chodowieckiego i wbiegnięcie na jezdnię) - al. 3 Maja (jezdnia) – al. Krasińskiego - ul. Zwierzyniecka – ul. Powiśle – ul. Podzamcze – Planty - ul. Wiślna - Rynek Główny - ul. Grodzka - ul. Bernardyńska - Kurlandzki – ul. Miedziana - ul. Ofiar Dąbia – al. Pokoju – Lema – META.

     Na czas wyłączenia należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnego stosowania się do poleceń policji i służb porządkowych.

Za utrudnienia przepraszamy.

Wymiana nawierzchni na alei Jana Pawła II

     Od soboty (29 września br.) rozpoczną się prace na alei Jana Pawła II. Pracami remontowymi objęty będzie odcinek od Placu Centralnego do ulicy Bulwarowej. Na tym odcinku zostaną wymienione krawężniki wraz ze ściekiem przykrawężnikowym oraz nawierzchnia jezdni i zatok autobusowych. Przejazd dla pojazdów zostanie utrzymany na etapie prac brukarskich, z odcinkowymi zwężeniami do jednego pasa ruchu (do 200 m). Podczas prac związanych z wymianą nawierzchni pojawi się zawężenie do jednego pasa ruchu. Prace będą prowadzone do połowy grudnia br.

Za utrudnienia przepraszamy.

XXIII Memoriałowy Bieg im. Bogdana Włosika” - 13.10.2018r.

        Uprzejmie informujemy, że w dniu 13.10.2018 r. (sobota) w godz. 12:15 – 13:00 odbędzie się „XXIII Memoriałowy Bieg im. Bogdana Włosika” na trasie:

ul. Ujastek, al. Solidarności, Plac Centralny im. R. Reagana, al. Gen. Andersa, ul. Ludźmierska, ul. Obrońców Krzyża meta w bramie Szkoły Technikum Gastronomicznego przy ul. Obrońców Krzyża.

       W związku z powyższym na trasie biegu wystąpią chwilowe wstrzymania ruchu, na czas wyłączenia należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnego stosowania się do poleceń policji i służb porządkowych.

Z utrudnienia przepraszamy.

Przeniesienie przystanku autobusowego Plac Centralny im. R. Reagana do nowej stałej lokalizacji

       Informujemy, że od 6 października 2018 roku (sobota), przystanek autobusowy pn. Plac Centralny im. R. Reagana zostanie przeniesiony do nowej, stałej lokalizacji – do zatoki bliżej Placu Centralnego.

Utrudnienia związane z Biegiem Trzech Kopców w dniu 30.09.2018r.

       W dniu 30 września 2018r. odbędzie się impreza pn. Bieg Trzech Kopców 2018, która rozpocznie się o godzinie 10.30 pod Kopcem Krakusa. Podczas trwania imprezy do godz. 13, będą występowały utrudnienia w ruchu na trasie biegu, która przebiega następująco:

Start pod Kopcem Krakusa, a następnie ul. F. Maryewskiego, al. Pod Kopcem, ul. Za Torem, kładka nad al. Powstańców Wielkopolskich, ul. Dembowskiego, ul. Parkowa, ul. Rękawka, Rynek Podgórski, ul. Brodzińskiego, kładka pieszo – rowerowa im. O. Bernatka (część przeznaczona dla ruchu rowerowego), ul. Podgórska (chodnik), pochylnią zbieg na dół na Bulwar Inflancki, bulwary Wisły do ul. Flisackiej, ul. Kościuszki, ul. św. Bronisławy, al. Waszyngtona pod Kopiec Kościuszki (Wzgórze św. Bronisławy), al. Waszyngtona, przecięcie ul. Starowolskiej, zielony szlak turystyczny do al. Do Kopca i Kopiec Piłsudskiego, gdzie będzie meta.

       Podczas biegu wystąpią niewielkie utrudnienia w ruchu kołowym. Chwilowo będzie wstrzymany ruch w rejonach Rynku Podgórskiego (ul. Limanowskiego i ul. Brodzińskiego) oraz Salwatora. W godzinach 10:30 – 12:30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, przez którą uczestnicy imprezy będą wbiegać do Lasu Wolskiego. Zostaną wyznaczone objazdy do ul. Jodłowej oraz do ul. 28 lipca 1943 r.:

- od ul. Starowolskiej ulicami Królowej Jadwigi, Junacką, Chełmską, Rzepichy, Orlą, Księcia Józefa do ul. Jodłowej;

-od ul. Jodłowej ulicami: Księcia Józefa, Orlą, Rzepichy, Chełmską, Junacką, Królowej Jadwigi do Al. 28. Lipca 1943 r.

W godzinach 10:00 – 12:30 zamknięta będzie ul. Kościuszki. Zostanie wyznaczony objazd do ul. Konopnickiej:

- ul. Zielińskiego, Monte Casino do Ronda Grunwaldzkiego.

      Informujemy, że podane wyżej godziny są orientacyjne. Zamknięcie trasy oraz przywrócenie ruchu jak również przywrócenie ruchu na wyłączonych ulicach nastąpi na polecenie policji i służb nadzoru ruchu.

       Na czas wyłączenia należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnego stosowania się do poleceń policji i służb porządkowych.

Za utrudnienia przepraszamy.